Rebranding inwestycji developerskiej – co zmienić by nic nie zmieniać?

Rebranding inwestycji developerskiej – co zmienić by nic nie zmieniać?

by admin · April 13, 2015 · in Blog

Budowa jest na ukończeniu, ceny odpowiadają wartości rynkowej, problemów prawnych brak. Wszystko pięknie, ale Ty się martwisz. Zdecydowana większość mieszkań pozostała niesprzedana. Nikt się nimi nie interesuje. Co robić?

Kupujemy emocje i obietnice

Gdyby zakupów na rynku nieruchomości dokonywały komputery, liczyłyby się tylko te parametry, które można zapisać w formie liczb i porównać. Ludzie, nawet podejmując niezwykle ważne decyzje, kierują się w znacznym stopniu emocjami. Ten sam domek dla jednych będzie „przytulny”, a dla innych „trochę ciasny”. Jedni patrząc na widoczny z okien las pomyślą o „zielonej, zdrowej okolicy”, inni stwierdzą, że „daleko do centrum i pewnie młodzież będzie tu piła”.

Zmień wizerunek

Jeśli obiektywnie nieruchomości są warte zainteresowania, zawieść musiała komunikacja z potencjalnymi nabywcami. Mogli oni nawet nie wiedzieć, że mogą nabyć atrakcyjne mieszkania lub domy. Bardziej jednak prawdopodobne, że coś w samej ofercie ich zniechęciło. Warte sprawdzenia przyczyny to między innymi:

– W wyszukiwarce inwestycja pojawia się obok informacji, która odwraca od niej uwagę.

– Materiały graficzne odstraszają zamiast przyciągać nabywców.

– Nazwa inwestycji, osiedla lub ulicy kojarzy się negatywnie.

– Oferta została skierowana do nieodpowiedniego odbiorcy.

– W związku z inwestycją lub pozostałą działalnością pojawiły się informacje, które podkopały zaufanie do dewelopera.

Spojrzenie z zewnątrz

Rebranding inwestycji deweloperskiej wymaga przyjrzenia się jej z odpowiedniej perspektywy. Osoby, który były odpowiedzialne za pierwotny wizerunek mogą mieć trudności z dostrzeżeniem co powinno w nim zostać zmienione. Będzie tak zwłaszcza jeśli pracowały przy projekcie z należytą starannością. Paradoksalnie więc dobry zespół może przy rebrandingu bardziej potrzebować pomocy zewnętrznego eksperta.


© Copyright 2017 PARTNER Nieruchomości - Wszelkie prawa zastrzeżone.