Echo głosu dewelopera

Echo głosu dewelopera

by admin · April 13, 2015 · in Blog

Reklama i marketing są głosem przedsiębiorstwa. Nie wystarczy jednak mówić, by nawiązać rozmowę. Trzeba jeszcze słuchać. A w branży nieruchomości wsłuchiwanie się w opinie potencjalnych kontrahentów jest wyjątkowo trudne.

Zdecydowana większość nabywców mieszkań, domów, a nawet lokali pod działalność gospodarczą nabywa tylko jedną nieruchomość danego typu. W przeciwieństwie do innych branż nie mogą zwrócić towaru, nie przyzwyczajają się do dostawcy, ani nie wyrabiają karty stałego klienta. Dlatego okazji by zebrać od nich informacje zwrotne jest znacznie mniej.

Bardzo istotnym źródłem staje się strona internetowa dewelopera i jego poszczególnych inwestycji. Jak często była odwiedzana? W jakich godzinach? Jak długo pozostawała na stronie osoba odwiedzająca i jakie informacje przykuwały jej uwagę najdłużej? Jakie pytania zadała przez formularz kontaktowy? Odpowiedzi na każde z postawionych pytań dają wgląd w potrzeby nabywcy.

Strona internetowa może również posłużyć do bardziej aktywnego zbierania informacji zwrotnych. Nienachalna ankieta, krótki formularz, który wypełnia odwiedzający, nawet pojedyncze pytanie ułatwiają przygotowanie kampanii reklamowych oraz pracę agentów.

Sami pośrednicy również mogą być bardzo istotnym źródłem informacji. We własnym interesie zbierają opinie zainteresowanych, wypytują o przyczyny takiej, a nie innej decyzji. Mogą być także oczami i uszami dewelopera.

Sygnałów jest dość by oprzeć na nich strategię przedsiębiorstwa. Trzeba je tylko umiejętnie połączyć w spójną całość by odczytać wiadomość przekazywaną przez potencjalnych nabywców i odpowiedzieć na nią własnymi środkami.


© Copyright 2017 PARTNER Nieruchomości - Wszelkie prawa zastrzeżone.